Vinç Kiralama

Kurulduğu günden bu yana, müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı hedefleyen şirketimiz, profesyonel ekibi ve son teknoloji makine parkı ile hizmet vermektedir.

Vinç Hizmetleri

10 Tondan 200 Tona kadar ulaşan Hi-Up vinç parkurumuzla, Oto Kurtarma ve Nakil İşleri, Endüstriyel Makine Taşınması, Çelik Konstrüksyon Montaj-Demontaj, Hi-Up Çalışmaları için Vinç kiralama hizmetlerinizi ve firmamızı tercih ederek, yüksek kalitede güvenilir ve hızlı kiralık vinç hizmeti alabilirsiniz.

Vinç Kiralama Hizmeti

Teklif Alın.

Yüksek yerlerde çalışıyorsanız ve yüklerin hareket ettirilmesi gerekiyorsa, Kardenizliler Vinç‘i tercih edin. Vinç hizmetlerimizle, yüklerin kaldırılması, taşınması ve yüksek yerlere yerleştirilmesinde etkin bir yöntemdir. Hemen bizimle iletişime geçin ve işlerinizin gerçekleştirilmesi için özel bir teklif alın!

Vinç Hizmetleri Hakkında

Günümüzde en yaygın olarak kullanılan iş makinelerinden biri vinçlerdir. Öncelikle vinç nedir kısaca tanımlayalım. İnsan gücünün yeterli olmadığı zamanlarda büyük ve ağır cisimlerin kaldırılmasında kullanılan iş makinelerine vinç denir. Vinçler ağır iş makinelerindendir. Yüklerin, vincin ucuna bağlanıp bir yerden başka bir yere transferine yardımcı olur. Vinçlerin kullanım alanı farklıdır yanı sıra kullanılacakları iş kollarına bağlı olarak da çalışma prensipleri farklılık gösterebilir. Vinçlerin pek çok çeşidi vardır. Genel yapı itibari ile birbirlerine benzeseler de kullanım alanlarına ve şekillerine göre farklılık gösterebilirler. İnsan gücünün kaldıramayacağı ağırlıkları kaldırmak ve indirmek üzere çalışan vinçler yeri geldiğinde dönerek de hareket edebilirler. Ağır yükleri yükleme ve boşaltma işlevi gören vinçler, 360 derece dönebilen ve yukarı ya da aşağı kolayca hareket ettirilebilen iş makinalarındandır. Standart bir vinç ortalama 55-60 tona kadar taşıma kapasitesine sahiptir. Yanı sıra 40 metreye kadar uzanabilen yapıları vardır ki bu sayede hayatı kolaylaştırma yönünde önemli bir destekçidir. Vinçler günümüzde pek çok alanda kullanılabilir.

Vinçlerin sınıflandırılması amacına ve kullanım alanına göre belirlenir. Amaçlarına göre farklı şekillerde üretilirler. Örneğin bazıları rayların üzerinde rahatlıkla manevra yapabilirken bazıları seyyar olarak tabir ettiğimiz kullanıma uygundur. Hareket kabiliyetlerine ve kaldırma kapasitelerine bağlı olarak vinçleri sınıflandırmak mümkündür. Hareket kabiliyetine göre vinç çeşitlerini; sabit vinçler, paletli vinçler, lastik tekerlekli vinçler, köprülü vinçler, ray üzerinde hareket edebilen vinçler ve kule vinçler şeklinde tanımlamak mümkündür. Kaldırma kapasitesine göre olan vinç çeşitleri ise; hidrolik-halatlı vinçler ve halatlı vinçler olmak üzere ikiye ayrılır. Vinç çeşitleri yukarıda da sözünü ettiğimiz üzere kullanım alanına ve iş koluna bağlı olarak değişiklik gösterir. Vinç çeşitlerinden birkaçından bahsedelim.

Bugün, gelişen teknolojinin de etkisiyle artık insan gücünün yerini makine gücü aldı. Forklift iş makinalarında olduğu gibi artık ne kadar az insan gücü olursa o kadar verim elde ediliyor. Yanı sıra kullanım kolaylığı ve zamandan / paradan tasarruf söz konusu oluyor. Bugün en ağır paletler bile birkaç hamlede forklift (halk arasında portif) aracı sayesinde taşınabiliyor. İnsan gücünün yetmediği yerlerde imdada koşan iş makinelerinden biri olan vinçler de benzer bir amaca hizmet ediyor.

Diğer Hizmetlerimiz

Son Yazılar

Zahmetli İşi Bize Bırakın.

Kardenizliler Vinç olarak, yüksek kalite ve güvenilirlik konusunda lideriz. Müşterilerimizin işlerinin en verimli ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi için uzman ekibimizle birlikte çalışıyoruz.